sobota, 15 lutego 2014

Zainwestuj w siebie dziś, by wzbogacić się jutro

Ile razy myślałaś o tym, by zmienić coś w swoim życiu? Ile razy zastanawiałaś się nad zapisaniem się na szkolenie z Photoshopa czy na kurs chińskiego? Ile razy chciałaś porzucić ciasną kawalerkę na rzecz większego mieszkania, a słodycze i fast foody zamienić na zdrową dietę wraz z aktywnością fizyczną? Prawda jest taka, że te wszystkie niespełnione plany i postanowienia nie dadzą Ci spokoju, dopóki ich nie zrealizujesz. Pora przekuć planowanie w działanie i zawalczyć o swoje interesy. Dbanie o zdrowie, rozwój psychofizyczny, pogłębianie zainteresowań czy poszerzanie kompetencji zawodowych to najlepsza inwestycja w życie na wysokim standardzie. Choć każda zmiana potrafi kosztować wiele wyrzeczeń czy pieniędzy, warto uświadomić sobie, że zaprocentuje ona w przyszłości, dzięki czemu staniesz się bogatsza. O tym, jak to możliwie, przeczytasz w poniższym artykule.

Po pierwsze: edukacja, praca i… większe zarobki
Już od dziecka rodzice wpajają swoim pociechom, że „nauka to potęgi klucz”. Coś w tym jest, gdyż ci, którzy mają lepsze wykształcenie, lepiej sobie radzą w życiu zawodowym i więcej zarabiają. Dlatego jeśli planujesz udać się na studia, wybierz droższy, ale renomowany uniwersytet, który będzie Twoją trampoliną do sukcesu. Podobnie jest z pracą – jeśli już jesteś zatrudniona, staraj się nieustannie rozwijać swoje umiejętności zawodowe poprzez udział w warsztatach i konferencjach. Dzięki dobremu wykształceniu i rosnącemu doświadczeniu, przyszłość przyniesie Ci zarobki znacznie większe niż Twoim rówieśnikom. Poza tym, doszkalając się na okrągło dajesz swojemu przełożonemu powód, by nagrodził Cię premią.

Po drugie: sport i samodyscyplina
Jeśli dotychczas nie mogłaś zmusić się do zapisania na zajęcia sportowe, pomyśl, ile traci Twoje ciało na bezruchu przy 8-godzinnej pracy przed komputerem. Jeśli nadal nie czujesz się przekonana, po prostu spontanicznie zapisz się na aerobik czy karate, które pamiętasz z dzieciństwa. Zazwyczaj, gdy zapłacimy za coś, czujemy się zobligowani, by z tego korzystać. Dlatego nie czekaj, aż przyjdzie dzień lenistwa, tylko pozwól, by regularnie uprawiany sport nauczył Cię dyscypliny. Jednak to nie jedyny walor tego, że poruszasz się od czasu do czasu –Twoja koncentracja w ciągu dnia będzie na wyższym poziomie, a Ty będziesz dużo zdrowsza. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że zdrowie to największe bogactwo.

Po trzecie: zdrowa dieta i równowaga
Dbając o swój rozwój edukacyjny i kondycję fizyczną nie możesz zapomnieć o inwestycji w dobre pożywienie. Być może dotychczas szkoda Ci było pieniędzy na warzywa i owoce lepszej jakości czy różnorodne gatunki mięs - teraz jednak jest odpowiedni moment na urozmaicenie diety. Awokado, krewetki tygrysie, a może chleb z żurawiną? Pozwól sobie na poznanie smaków, których dotychczas nie znałaś. Zainwestuj w produkty, które są zdrowe i smaczne. Dzięki temu polubisz samodzielne przyrządzanie posiłków i… ani się obejrzysz, a zaoszczędzisz na jedzeniu poza domem.

Po czwarte: finanse i potrzeby
Choć podejmując codzienne decyzje myślisz wciąż kategoriami pieniężnymi, zdystansuj się czasem do sfery finansowej i pomyśl o swoich priorytetach. Zmiana mieszkania na większe, samochodu na bardziej komfortowy, a może komputera na ten nowoczesny? Myśląc „finansami” niczego w swoim życiu nie zmienisz, za to biorąc pod uwagę swoje potrzeby, plany masz szansę poprawić jakość swojego życia. Owszem, finanse odgrywają istotną rolę w podejmowaniu decyzji – to od nich wiele zależy. Jednak jeśli czujesz, że nie możesz zainwestować w siebie z powodu braku środków, pomyśl o pożyczce. To pozabankowe rozwiązanie stanowi nieocenione wsparcie w inwestowaniu w swoje potrzeby. A jak wiadomo – realizując je będziesz bogatsza o zdrowie, satysfakcję, poczucie bezpieczeństwa i stabilności, a w dalszej perspektywie – pieniądze.
Artykuł przygotowany przy współpracy z3 komentarze:

 1. Nie zgadzam się z pierwszym punktem - znam bardzo dużo osób, które zarabiają o wiele więcej ode mnie a nie mają wyższego wykształcenia. Moim zdaniem kompletnie nie trafiłaś w sedno - jeśli chcesz dobrze zarabiać rób coś co kochasz. Mój niemąż zarabia świetnie, siedzi w branży do 8 lat (pracuje! a ledwo skończył 25) a na studia mu kompletnie nie po drodze, pracodawca jest zadowolony, on jest namłodszy w zespole bo jest specjalistą w swojej dziedzinie. Mam koleżanki po UJ czy innych renomowanych uczelniach w Krakowie, które przeimprezowało całe studia (niektóre może nie, ale niektóre na pewno) i co z tego? Nic. Także nie chodzi o wykształcenie - rób to co kochasz, cos co cię interesuje a nie na siłe - bo muszę mieć wyższe. W te sposób stracilibyśmy świetnych spawaczy czy mechaników samochodowych. Wiecie ile zarabiają spawacze, którzy pracują pod wodą? To chyba najlepiej płatny zawód na świecie. A studiów do tego nie trzeba kończyć.

  Zgadzam się za to z punktem o dokształcaniu i rozwijaniu. Już sama się przekonałam w pracy ile osób kończy swoją edukację i rozwój wraz z uzyskaniem dyplomu, jak biegam na szkolenia i warsztaty bo każda branża się rozwija a poza tym bez inspiracji z zewnątrz każdy szybko by się wypalil. Trzeba się cały czas uczyć, jak nie chodząc na szkolenia to czytając literaturę branżową, gazety, będąc na bieżąco.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to co piszesz jest prawdą, jednak też nie powinno się tego odnosić do każdej branży. Sama wiem 'z życia', że z czasem brak wyższego wykształcenia jest przeszkodą. Owszem na początku może to nie przeszkadzać, ale po pewnym czasie mogą się zmienić czynniki od nas niezależące (np. polityka danej firmy) i wtedy brak wykształcenia, może zatrzymać naszą karierę. Dlatego uważam, że warto studiować, chociażby w trybie zaocznym, po to aby mieć dyplom w danej dziedzinie :)

   Usuń
  2. Wiadomo, że lekarzem ani prawnikiem bez wyższego nie zostaniesz. Mój niemąż pracuje na stanowisku inżynier chociaż studiów nie kończył i w kolejnej pracy, jeśli by się o nią ubiegał może się tym tytułem posługiwać ze względu na stanowisko a nie na wykształcenie. Może są takie branże, że bez wyższego ani rusz, może jest ciężej jak się tego wykształcenia nie ma i owszem, można zaocznie robić studia i tego nie neguję. Ale najważniejsze robić coś co się kocha robić i być w tym najlepszym, wtedy na serio nic innego nie jest potrzebne :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...