wtorek, 18 lutego 2014

Ćwiczenie przed lustrem - to się opłaca!

Dziewczyny które tu zaglądają częśćiej wiedzą, że ostatnio trochę narzekałam, że nie odczuwam pracy pośladków podczas wykonywania przysiadów. Trochę razem pogadałyśmy, otrzymałam wiele cennych rad i wyszło na to, że pewnie wykonuję jakieś błędy techniczne. Kolejne treningi wykonywałam więc przed lustrem i okazało się, że to bardzo pomaga!

Choć pewne zasady techniczne wykonywania danego ćwiczenia mamy w głowie i staramy się wszystkiego przestrzegać, może się okazać, że ćwiczenia nie wykonujemy wcale poprawnie. Ogromną różnić sprawia tutaj perspektywa, ponieważ patrzymy na siebie z góry, a nie z boku.

Ćwiczenie przed lustrem pozwala nam spojrzeć na nasze ciało z boku. W ten sposób możemy lepiej kontrolować wykonywane ruchy. U mnie kluczowym aspektem była głębokość wykonywanego przysiadu, niestety patrząc z góry kompletnie nie umiem tego kontrolować ;) Nie odnosi się to jednak tylko do przysiadu, ale również do wszystkich innych ćwiczeń. Poprawnie wykonywane ćwiczenie nie tylko jest bardziej efektywne, ale przede wszystkim nie przeciąża stawów i może zapobiec kontuzjom.

I nie chodzi tutaj o prężenie się przed lustrem, jak to maj w zwyczaju niektóre osiłki z siłowni! Nie musisz stale patrzeć w lustro, choć na początku jest to wskazane. Później możesz zerkać po prostu od czasu do czasu, aby upewnić się czy wszystko wykonujesz poprawnie. Powiązane posty:
1. Squat challange - co robię nie tak?

2. Squat challange
3. Co nieco o przysiadach 

5 komentarzy:

 1. Oj tak ćwiczenia przed lustrem, to jest to!

  OdpowiedzUsuń
 2. jeszcze lepsze niż ćwiczenia z lustrem są ćwiczenia z instruktorem i to powinno się propagować :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ależ oczywiście, nie każdy ma jednak możliwości aby takie porady zasięgnąć :)
   bardziej chodzi mi o ćwiczenia w domowych warunkach :)

   Usuń
  2. Robię dokładnie tak samo- część przysiadów codziennie wykonuję przed lustrem! :D Dobrze że zrobiłaś tą notkę, nie czuje się teraz taka dziwna xD

   Usuń
 3. Dobrym sposobem jest również nagrywanie siebie :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...