poniedziałek, 23 grudnia 2013

Złota zasada świąt!

Każdy pewnie wybiera inną taktykę, odnośnie tego jak przeżyć święta i nie zwiększyć zbytnio obwodu talii. Ktoś stwierdza, że święta są raz w roku i nie zamierza się w niczym ograniczać, inni znów 'odchudzają' świąteczne potrawy lub tworzą nową tradycję. Ja w swoim postępowaniu przyjmuję jedną zasadę, którą staram się stosować nie tylko podczas świąt, ale też w życiu codziennym. Jeśli nie wiesz jak oprzeć się tym wszystkim pysznym, świątecznym potrawom, wypróbuj mój sposób!

Na początku nałóż jedną łyżkę każdej potrawy, na którą masz ochotę. Gdy skończysz wszystko jeść i poczujesz ochotę na jeszcze, daj sobie 3 minuty. Weź łyk napoju, zamień kilka słów z babcią i kuzynką. Jeśli nadal będziesz czuła, że to co zjadłaś to za mało weź kolejną łyżkę ulubionej potrawy. W ten sposób unikniesz uczucia przejedzenia i późniejszych wyrzutów sumienia, a jednocześnie spróbujesz każdej świątecznej potrawy i nie będziesz później żałować, że czegoś nie zjadłaś.
Często jest tak, że nasze oczy najchętniej zjadłyby wszystko co znajduje się na stole. Nasz żołądek niestety nie jest tak pojemny i często takie uczty kończą się uczuciem przejedzenia i brakiem energii. I choć święta to czas lenistwa, to nie chcesz chyba ich całych przespać prawda?

2 komentarze:

  1. ja nakładam tak jak Ty - po troszeczku każdej potrawy i jem powoli delektując się.. : ) nie ma szans na przejedzenie - o ile tylko się tego chce : )

    OdpowiedzUsuń
  2. Wypróbuje Twój sposób w końcu nie chce mieć w tym roku kolejnego bólu brzucha.
    Wesołych Świąt! :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...